Ten artykuł zawiera przegrany W przypadku odcinka 1 sezonu 2 „Severance” „Witam, pani Kobel”.
Rozpoczynając drugi sezon z oszałamiającym „Severance”, pierwszy sezon serialu pokazał już, że Lumon Industries nie jest w dobrej kondycji. Surrealistyczne, dystopijne środowisko biurowe i proces depersonalizacji, który w zasadzie więzi tam „inies” pracowników na zawsze, podczas gdy ich „outsiderzy” cieszą się życiem wolnym od harówki, to dopiero początek. Wszystko, począwszy od niezwykle pocieszającego uśmiechu pana Milchika (Trammell Tillman), po kijowe i marchewkowe traktowanie bezwzględnych pracowników, gdzie nagrody wahają się od zupełnie skromnych po przerażającą absurdalność gofrów, pokazuje, że zwyczajny haj… Dzieje się o wiele więcej niż tylko dyskretna praca biurowa.
Premiera drugiego sezonu, zatytułowana „Witam, panno Kobel”, ujawnia, że Lumon ma w zanadrzu o wiele więcej horrorów. Milchik został teraz awansowany na dawne stanowisko pani Cobell (Patricia Arquette), gdzie zajmowała się ciętą podłogą, Mark S. (Adam Scott), Haley R. (Britt Lower), Dylan G. (Jack Cherry) i Irving B. ( John Turturro) niechcianie wraca do biura „Odpraw” i odkrywa, że jego nowa przełożona, panna Huang (Sarah Bock), wydaje się zbyt młoda, aby pracować na najwyższym stanowisku. Tajny projekt.
Chociaż sam Bock urodził się w 2006 roku, najwyraźniej uważa się, że Huang jest znacznie młodszy. Biorąc pod uwagę strój bohaterki oznaczony kodem mundurka szkolnego i Mark od razu zauważył, że jest dzieckiem, wydaje się, że Lumon jest teraz zaangażowany w pracę dzieci.
Obecność panny Huang ma przerażający wpływ na Severance
Odkrycie, że nowy autorytet na odciętym piętrze to wyjątkowo fajny dzieciak, wprawia każdego obciętego pracownika w odpowiednią nerwowość, a nie do końca pomaga fakt, że panna Huang jest dokładnie taka sama jak pan Milchik Kind – nie oddzieliła się od siebie . Podczas wstępnej gry w piłkę wyjawia, że to jej pierwszy dzień w pracy, a poprzednią pracą była strażniczka na przejściu. Wygląda na to, że Lumon zrekrutował go bezpośrednio ze środowiska szkolnego.
Co zatem robi niczego niepodejrzewający dzieciak na prestiżowym stanowisku nadzorczym w – ogólnie rzecz biorąc – najważniejszym dziale Lumona? Poza tym, czy jest sama, czy też dla Lumona pracują inne dzieci, skoro w odcinku ujawniono również, że firma działa w ponad 200 lokalizacjach? Prawdopodobnie „The Dissection” w pewnym momencie wyjaśni te tajemnice, ale na razie wydaje się, że jest to coś, co wywoła jeszcze większe oburzenie niż sam proces sekcji, jeśli opinia publiczna się o tym dowie.
W pierwszym sezonie „Severance” dowiadujemy się, że z niewyjaśnionych powodów Lumen Industries ma aspiracje przenieść tytułowy proces na szerszą, potencjalnie globalną skalę. Odkrycie w „Witam, Pani Kobel”, że firma nie tylko celuje w społeczeństwo, ale faktycznie zatrudnia dziecko do nadzorowania swojego sztandarowego projektu, wydaje się później przerażającą rewelacją. Połącz to z „Severance” i wszystkim, co pamiętamy o Lumonie, zanim w pełni zagłębimy się w sezon 2, i wygląda na to, że podróż, w której odbywa się serial, będzie bardziej epicka niż kiedykolwiek.