„The Chinese Restaurant” był 16. odcinkiem „Seinfelda”, ale dla wielu fanów był to pierwszy odcinek, w którym „Seinfeld” stał się serialem, który pokochali. W odcinku Jerry (Jerry Seinfeld), George (Jason Alexander) i Elaine (Julia Louis-Dreyfus) idą do chińskiej restauracji na kolację przed filmem. Następnie zmuszeni są czekać od pięciu do dziesięciu minut dłużej niż obiecano, podczas gdy inni, którzy przybyli później, pozostają na miejscach. Zatem po 20 minutach już ich nie ma – w chwili, gdy otwiera się stół.

Odcinek został zainspirowany długim oczekiwaniem, z którym Seinfeld i współtwórca Larry David musieli się zmierzyć w prawdziwej chińskiej restauracji. „Pomyślałem, że możliwość czekania w czasie rzeczywistym to naprawdę fajny pomysł. Masz 23 minuty na przyjście; pozwólmy im po prostu poczekać 23 minuty na stolik” Jak kiedyś wyjaśnił David.

Właściwie chodzi o „Restaurację chińską”. Uczucie O czekaniu, gdy wydaje się, że końca nie widać i skupiasz się na „niesprawiedliwości” tego, że inni są obsługiwani w pierwszej kolejności. Zasadniczo nie próbuj znajdować rymów ani powodów, dla których inne grupy są podawane przed naszymi głównymi bohaterami. odcinek jest Zbyt Miejsce, w którym w przypadku bohaterów serialu zaczyna obowiązywać zasada „żadnego przytulania, żadnego uczenia się”. Odcinek nie zawiera żadnych lekcji dla bohaterów ani widzów. Zakończenie, w którym gdyby poczekali jeszcze 10 sekund, dostaliby swój stolik, nie chodzi o cnotę cierpliwości, ale o posypanie rany solą.

Być może jednak zauważyliście, że w tym daniu brakuje jednego kluczowego składnika: Kramer (Michael Richards) nie pojawia się w „Restauracji chińskiej”. Właściwie Richards przyznał, że martwił się o swoją przyszłość w „Seinfeld”.

Kramer nie pojawia się w odcinku Seinfelda The Chinese Restaurant

Powodem, dla którego Kramer nie pojawia się w „Chińskiej restauracji”, jest to, że postać została pierwotnie wymyślona i napisana jako zamknięta. W odcinku pilotażowym Jerry twierdzi, że Kramer (pierwotnie nazywany „Kessler”) nie opuszczał swojego apartamentowca od 10 lat. Dlatego, zdaniem scenarzystów, nie pasowałby idealnie do odcinka z butelką, którego akcja rozgrywa się na zewnątrz apartamentowca.

To był pierwszy raz, kiedy w odcinku „Seinfelda” nie pojawił się główny bohater. Obawy Richardsa dotyczące jego pracy mogą wydawać się szalone, ale pomyśl o tym. Jeśli „Restauracja chińska” odniesie sukces (co rzeczywiście się stało), scenarzysta i jego koledzy z obsady będą mogli założyć, że serial będzie mógł trwać bez niego.

Wywiad dla „Inside Look” w drugim sezonie „Seinfeld”.Richards wspomina: „Kiedy nie wystąpiłem w odcinku dotyczącym chińskiej restauracji, było mi smutno. Myślałem, że zabrano mnie z programu. Pamiętam, jak Larry (David) przyszedł do mnie i powiedział: «Nie zrobimy tego». Rób to cały czas.

Wbrew obawom Richards pozostał w „Seinfeld” przez całe dziewięć sezonów. Ostatecznie Kramer był nieobecny tylko w jednym odcinku: „The Pain”, trzecim odcinku 3. sezonu „Seinfeld”. Nie dotyczyło to nawet George’a/Jasona Alexandra; Chodzi o Jerry’ego i Elaine odwiedzających rodziców tej pierwszej na Florydzie, więc nieobecność ich przyjaciół ma sens.

„Seinfeld” mógłby obejść się bez Kramera (jeśli zajdzie taka potrzeba), ale porażka „The Michael Richards Show” pokazuje, że być może Kramer nie mógłby obejść się bez „Seinfelda”.

Source link