Spojrzenie na crafting w nadchodzącym Rainbow Skies | Consolezone.pl – piszemy o grach wideo i konsolach

Rainbow Skies
Velans 13.01.2017 21:07

Spojrzenie na crafting w nadchodzącym Rainbow Skies

Prace nad Rainbow Skies z dnia na dzień zbliżają nas do dnia premiery. Nad kontynuacją Rainbow Moon pracuje zespół eastasiasoft, który dostarczył również Lost Sea na platformach PlayStation – recenzje znajdziecie też na stronie. Dzisiaj zaś przegląd systemu craftingu w Rainbow Skies.

Podstawy
System craftingu jest w pewnym stopniu zbliżony do rzemiosła w Rainbow Moon z tym, że twórcy dzielą się nowymi informacjami i wieloma ulepszeniami w porównaniu do Rainbow Moon. Dla grających wcześniej w Rainbow Moon system craftingu będzie bardzo szybki do przyswojenia w Rainbow Skies. Przejdę do rzeczy i opisze najważniejsze ulepszenia w craftingu Rainbow Skies.

Na samym początku musimy odblokować możliwość jakiegokolwiek rzemiosła z rozwojem gry. Po czym każdą cześć naszego ekwipunku i bronie będziemy mogli ulepszać przez scalanie z dostępnymi materiałami. Materiały zdobywa się w pojedynkach z przeciwnikami. Podobno wszystkich materiałów jest ponad setka z różnymi właściwościami jak Siła/Obrona/Szybkość/Szczęście/HP/MP czy nawet z bardziej unikalnymi artybutami, które mogą nas zaskoczyć.

Każda broń czy ekwipunek ma ograniczoną ilość miejsc na umieszczenie materiału. Proces craftingu jest nieodwracalny jednak ponowne naładowanie nową mocą pozwoli zwiększać atrybuty naszego ekwipunku.

Co nowego
Nowością w Rainbow Skies jest zdobywanie poziomów dla części ekwipunku. Przypomia mi to mniej więcej awanse umiejętności z Rainbow Moon i sądzę, żę będzie to działało na podobnej zasadzie, tylko dla ekwipunku. Nowy poziom zdobywa się przez odpowiednie używanie danej części. Dla przykładu poziom zbroi będzie rósł z przyjmowaniem obrażeń a poziom broni z zadawaniem obrażeń. Przy zdobywaniu poziomów ekwipunku będziemy mieli możliwość odblokowania slotów na umieszczenie coraz mocniejszych materiałów craftingu. Oczywiście początkowe bronie czy ekwipunek będą miały ograniczony poziom do zdobycia. Wraz z postępem będziemy zdobywać coraz potężniejsze i unikalne części ekwipunku dla herosów.

W Rainbow Moon były też specjalne kryształy zwiększające dany atrybut bohatera o jeden w góre. W Rainbow Skies takie kryształy też będą istnieć ale również dla ekwipunku. Standardowo ekwipunek będzie można awansować do dziewięciu poziomów, przy czym kryształów też będzie dziewięć odpowiadające kolorem na dany poziom ulepszenia ekiwpunku. Z wzrostem poziomu wzrasta też rzadkość danego kryształu.

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz