Nintendo Switch sprzedało się w 1 milionie sztuk w Japonii, szybciej niż PS4 | Consolezone.pl – piszemy o grach wideo i konsolach

Nintendo Switch
Velans 28.06.2017 16:50

Nintendo Switch sprzedało się w 1 milionie sztuk w Japonii, szybciej niż PS4

Konsola Nintendo Switch obchodziła premiere 3 marca 2017 roku, po 17 tygodniach konsola Nintendo osiągneła próg jednego miliona sprzedanych sztuk w Japonii. Jest to lepszy wynik niż konsoli PlayStation 4, która potrzebowała 46 tygodni do przebicia progu jednego miliona sztuk.

Zagłębiając się w szczegóły podczas ostatniego tygodnia sprzedano 22,361 sztuk Nintendo Switch co daje łącznie 1,014,020 sprzedanych sztuk konsoli w Japonii. Zdecydowanie przy przebiciu tego progu pomogły silne gry takie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe czy ARMS.

Pierwszy rok PS4 w Japonii był dość słaby z powodu gier, które przekonały by lokalnych odbiorców do kupna. Gdy Nintendo Switch wystartowało z dość mocnym zestawieniem gier w Japonii. Przypuszczalnie rok 2017 będzie jednym z lepszych roków Nintendo gdyż na konsole Nintendo zmierzają jeszcze takie gry jak Splatoon 2, Fire Emblem Warriors czy Xenoblade Chronicles 2.

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz