Kompendium o PlayStation Meeting 2016 – PS4 Neo, PS4 Slim, PS VR i więcej | Consolezone.pl – piszemy o grach wideo i konsolach

PlayStation Meeting 2016
Velans 4.09.2016 07:44

Kompendium o PlayStation Meeting 2016 – PS4 Neo, PS4 Slim, PS VR i więcej

Konferencja PlayStation Meeting w tym roku odbędzie się 7 września o godzinie 21:00 czasu polskiego. Czyli w czasie pisania tekstu za niecałe cztery dni możemy spodziewać się paru dużych niespodzianek od Sony. Zebrałem najważniejsze informacje o tym wydarzeniu w tym wpisie.

Zdecydowanie w ciągu paru ostatnich miesięcy jest bardzo głośno o PS4 Neo czyli ósmej pół-generacji. Neo to nazwa robocza nowej konsoli PS4, która konkuruję między innymi z Xbox One Scorpio od Microsoftu. Spodziewać się możemy więc ogłoszenia pełnej i zarazem oficjalnej nazwy nowej konsoli Sony. Ale również wyglądu, ceny czy daty premiery. Są to ważne informacje ale PlayStation Meeting odbywa się w czasie gdy ważne informacje mają zostać ogłoszone. Tak było między innymi z ogłoszeniem światu PS4. Które też zostało po raz pierwszy przedstawione na PlayStation Meeting w 2013 roku. O PS4 Neo nie wiemy dużo na ten czas, o wiele więcej wiemy o PS4 Slim.

O PS4 Slim również od niedługiego czasu jest bardzo głośno. A to za sprawą przecieku, w którym odchudzone konsole PS4 przedwcześnie zostały wypuszczone w świat. I tak między innymi mogliśmy poznać wygląd nowej odchudzonej PS4 czy nieznacznie ulepszonego kontrolera DualShock. W sieci pojawiły się więc pierwsze materiały z rozpakowywania PS4 Slim czy nawet rozkręcania nowej konsoli.

Spodziewać się możemy oficjalnego ogłoszenia PS4 Slim na PlayStation Meeting 2016. Według plotek cena będzie nieco tańsza niż oryginalnego PS4 w czasie premiery. Pojawić się może prawdopodobnie oficjalnie jeszcze we wrześniu na półkach sklepowych. Zawierać ma nowych ulepszony kontroler Dualshock. Dysk twardy w PS4 Slim ma być dostępny na ten czas w rozmiarze 500GB i jego lokacja jest w bardziej komfortowym dla nas miejscu. Jego wymiana będzie jeszcze szybsza i bezproblemowa.

Podczas PlayStation Meeting 2016 spodziewać się możemy oczywiście też mowy o PlayStation VR. Google wirtualnej rzeczywistości od Sony mają już ustaloną światową premiere na 13 października 2016 roku. Cena premierowa PS VR została ustalona na 1769 polskich złotych. Do pełnego działania PS VR potrzeba również konsoli PS4 wraz z kontrolerem Dualshock 4, dwoma kontrolerami PS Move i kamerą PlayStation. Na premiere sprzętu zapowiedzianych zostało ponad 50 gier wspierających PS VR, a dodatkowe tytułu są już w drodze. Związku z tym na konferencji zapewne poznamy jeszcze nowe gry, które będą wspierać google wirtualnej rzeczywistości Sony.

Dodatkowo, niedawno pisałem o skromnej plotce jaką znalazłem w internecie. Czyli o możliwości pokazania nowej konsoli przenośnej PlayStation na konferencji. Chociaż może to być w pełni tylko plotka a źródła jej wzieły się z nadchodzących konsol PS4 Neo i PS4 Slim, to przekonamy się dopiero na samej konferencji PlayStation Meeting.

Oprócz sprzętu PlayStation, zobaczymy pewnie też nadchodzące gry czy nowe informacje o PlayStation Now. Dużo tego? Tak ma być :).

Całe wydarzenie będzie również oficjalnie przez Sony transmitowane w internecie. Wpis może być aktualizowany przed wydarzeniem, jeśli coś nowego się ukaże.

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz