Japoński kącik #2: ambitnie i przy herbacie, Alchemicy oraz sztuki walki | Consolezone.pl – piszemy o grach wideo i konsolach

Consolezone - Anime i Manga
Velans 28.12.2016 14:44

Japoński kącik #2: ambitnie i przy herbacie, Alchemicy oraz sztuki walki

Mineło dość czasu od pierwszego kącika, by zabrać się za następny. W tym kąciku kontynuuje swoje zainteresowania, zajawki i poglądy na temat anime i mangi. Chociaż coraz ciężej jest mi opisać w jednym kąciku dwa tytułu mangowe, więc w następnych kącikach będę chyba pisał o przyszłych tytułach, które przeczytam albo ograniczę się tylko do opisania jednej pozycji mangowej.

Anime:

Uchuu Kyoudai

Tłumacząc na język angielski – „Space Brothers”. Pamiętam, że mi najpierw zaświtało coś o fantastyce umiejscowionej jedynie w kosmosie i planetach gdy zabierałem się za anime. A jest nieco inaczej. Akcja Uchuu Kyoudai to niedaleka przyszłość na Ziemii, gdzie loty na Księżyc odbywają się regularnie. Zasada jest taka jak aktualnie, szkoli się astronautów na misje by badać nowe możliwości Księżyca i kosmosu. Anime zaczyna się poznając dwóch głównych bohaterów-braci Mutte i młodszego Hibito gdy byli jeszcze dziećmi. W czasie jednej nocy natrafiają na bardzo jasną „gwiazdę” widoczną z Ziemii. Zainspirowani momentem obiecują sobie byciem astronautami gdy dorosną. Uchuu Kyoudai przedstawia historię Mutty i Hibito, która jest ambitna i prawdziwa. Nie jest to historia przemielona przez sokowirówkę i wypluta w celu chwilowego stracenia czasu. Każdy odcinek to seria z życia wyjęta. I dlatego też anime otrzymało własny film z aktorami. Bo oglądając Uchuu Kyoudai nie raz wyda nam się, że oglądamy prawdziwy film.

Hyouge Mono

Teraz cofamy się do japońskiego okresu Sengoku z samurajami, którzy dzielą się na wojowników i estetów. Między tymi drogami spełnienia krąży Furuta Sasuke. Furuta jest wasalem znanego Ody Nobunagi ale również jest niezwykłe ambitny i przebiegły z niecodziennymi pomysłami. Te cechy pozwolą Furucie powoli jednak skutecznie wspinać się po całej drabinie w feudalnej Japonii. Furuta jako również osoba esteta lubuje w unikalnych i zarazem unikalnych eksponatach. Co nie raz może wydawać się wyolbrzymione, ale nadaje całemu anime klasy. Anime opowiada o spiskach u najwyższego szczebla czy wydarzeniach historycznych jak ekspansja Japonii na kontynencie, a w tym wszystkich jest Furuta Sasuke – wielbiciel herbaty. Dla osób, którym przejadły się mało treściwe anime i chcą zasięgnąć czegoś ambitniejszego.

Manga:

FullMetal Alchemist

Serii FMA chyba nie muszę przedstawiać fanom anime czy mangi, bo jest to tytuł o wielkiej wartości. U mnie mang FMA przybywa powoli z różnych okazji i każdy tom pochłaniam jako pierwszy w kolejności. Anime FullMetal Alchemist obejrzałem jeszcze podczas mojej młodości, więc niektóre wydarzenia mogły mi już umknąć ale manga w tym momencie przypomina z nieskromną precyzją o każdym wątku w dziele Hiromu Arakawy. Jest radość z czytania, to na pewno. Kreska bezbłędna. A historia wciąga i nie pozwala puścić.

The Breaker

The Breaker to manga w wydaniu koreańskim, czyli jest to manhwa. Dzieło to szczególnie błyszczy dzięki wyśmienitej kresce. Jest dokładnie, bardzo realistycznie a fabuła też nie jest niskich lotów. The Breaker opowiada o chłopcu Shi-Woon Yi, który po mniej przyjemnym zbiegowi okoliczności zaczyna studiować sztuki walki, pod okiem jednej bardzo interesującej postacii. Dużo twistów fabularnych, pięknych prezentacji walk, interesujących osobowości z nutką tajemniczości. Czego chcieć więcej? Warto i jeszcze raz warto sięgnąć po ten tytuł.

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz