Japoński kącik #1: ku Dragon Ball Super i tworzenie gier w studiu G3 | Consolezone.pl – piszemy o grach wideo i konsolach

Consolezone
Velans 6.09.2016 02:53

Japoński kącik #1: ku Dragon Ball Super i tworzenie gier w studiu G3

Jak było w przypadku pierwszego muzycznego kącika, w którym zapowiedziałem też inne kąciki związane z kulturą jaka nas otacza. Tym razem zabrałem się za rozpoczącie cyklu o japońskich animacjach czyli anime oraz japońskich komiksach. W takich wpisach będę pisał co nieco o tym co obejrzałem, co mnie zaciekawiło i również o ogólnie pojętych tematach z Japonii.

Anime:

Dragon Bal Kai

Wtajemniczeni w serie Dragon Ball już oglądają aktualne anime Dragon Ball Super, które jest oficjalnie trzecią kontynuacją po Dragon Ball Z. Zaś Dragon Ball GT był tylko częściowo wspierany przez Akire Toriyame – twórce serii Dragon Ball. Pewnego czasu byłem na bieżąco z Dragon Ball Kai, jednak gdy została wprowadzona przerwa w emisji między 2011 a 2014 rokiem. Musiałem ponownie podejść do serii po przerwie. Zacząłem anime, jednak z lekkim opuźnieniem. Dragon Ball Kai to potocznie remaster Dragon Ball Z – skrócony i z ładniejszą kreską. Po Kai planuje być już na bieżąco z Dragon Ball Super.

D.Gray-man Hallow

Hallow to również wznowienie długo wyczekiwanej serii. Ale w tym przypadku jest to adaptacja oryginalnego D.Gray-man. Czyli przystosowanie dzieła do innego użycia. Przyznam się, że trudno mi wyróżnić różnice w tej adaptacji ale myśle, że klimat jest bardzo zbliżony do pierwszej serii. D.Gray-man wydaje mi się trochę bardziej brutalny zaś D.Gray-man Hallow będzie zapewne krótszy ale i dosadniejszy. Głównym bohaterem D.Gray-man jest Allen Walker, jeden z egzorcystów walczący z Akumami – z japońskiego „demony”. Trwa wojna między egzorcystami a Hrabią Milenijnym i rodziną Noah. A Allen ma w tym wszystkim odegrać znaczącą role, jako czternasty apostoł.

Manga:

Giga Tokyo Toy Box

Giga Tokyo Toy Box to kontynuacja Tokyo Toy Box, który zamknął się w dwóch tomach. GTTB jest bardziej obszerniejszy, bo seria zamyka się w dziesięciu tomach. Seria traktuje o studiu deweloperskim G3 i losach ich bohaterów. G3 jest nie dużym studiem, jednak ich podejście do tworzenia gier wideo jest bardzo swobodne ale zarazem bardzo twórcze. Perypetie bohaterów potrafią rozbawić a gdy trzeba wprowadzić bardziej podniosły charakter. G3 jest studiem, które jest w cieniu innego studia deweloperskiego Solidus Works. By było ciekawie w Solidusie pracował za młodu założyciel G3, gdzie też zawiązał kontakt z aktualnym prezesem. Manga w sam raz dla fanów gier wideo. Jak się potoczą losy G3? Ja zabieram się za lekture :).

Bakuman

O Bakumanie na razie nie napisze dużo bo przeczytałem tylko pierwszy tom, a anime nie oglądałem. Jednak po pierwszym tomie seria pozytywnie mnie wkręciła w swoje zwariowane akcje. I sądzę, że będę się świetnie bawił z manga a nawet z anime. Bakuman opowiada o historii dwóch głównych bohaterów, którzy postawili sobie za cel zostanie mangakami. Mashiro i Takagi nie mają jeszcze ukończonej osiemnastki a będą próbowali za wszelką cenę zostawić swój ślad w branży.

Kontynuacje kącików napiszę za jakiś czas. Consolezone samo się nie poprowadzi :). A jakie jest wasze zdanie na temat powyższych dzieł?

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz